TAKTICKÝ POPRUH NAMIERU ZA 50,- SK

Dlhšiu dobu som sa obzeral po nejakom taktickom popruhu na svoje AEG. Popruh je veľmi praktická vec, zvlášť, keď človek hráva často a rôzne scenáre. Bohužiaľ ponuka popruhov na zbrane je dosť malá (skúste sa opýtať v nejakom ArmyShope, príp. inom, obdobne zameranom obchode, že kam vás pošlú).

Druhou možnosťou je použiť popruh z nejakej tašky, rupsaku (batohu, pre tých jazykovedcov, ktorí mi už raz tento výraz vytýkali), či obalu na notebook. Bohužiaľ len málokedy sú tieto popruhy vhodné - buď majú veľké a nepraktické ozdobné úchyty, divnú farebnosť atď.

Preto som sa rozhodol poobzerať sa po niečom, z čoho by som si popruh zmajstroval 'namieru' a MADE IN DOMA. Tak som pobehal pár obchodov a pár firiem, kde som dostal pár dobrých rád do života. V predajni s textilnou galantériou som si vybral popruh (majú ich v rôznych šírkach, hrúbkach, či farbách, takže zohnať popruh pre konkrétny druh uniformy nebude problém). Cenovo stoja tieto popruhy cca 10,- Sk/m, takže nič hrozného. Ja som si vybral čierny popruh, cca 2-2,5 cm široký a keďže už mali len zbytok a ja som nevedel, akú dĺžku budem presne potrebovať, zobral som celý kus o dĺžke 2,6 m.

V ďalšej predajni s textilom som zohnal umelohmotné, mohutné úchyty čiernej farby aj so závesmi (očkami) na popruh (13,- Sk za kus) a malú umelohmotnú pracku s 'preliezačkou' reguláciu dĺžky popruhu (3,- Sk za kus). Pre umelohmotné závesy som sa rozhodol po tom, čo som videl, aké boli kovové úchyty agresívne k telu mojej milovanej AK-47 Beta SpecNaz. Treba mať ale na mysli fakt, že váha zbrane rozhodne nie je zanedbateľná a preto by závesy mali byť dostatočne mohutné a pružné, aby dokázali odolať aj behu s voľne zavesenoým gunom.


Materiál potrebný na výrobu dĺžkovo regulovateľného dvojbodového taktického popruhu

Veľkým úsmevom ma privítali dievčatá v krajčírskej dielni, kam som si prišiel dať prešiť prvý koncový úchyt popruhu. Evidentne k nim moc mužov nechodí, v každom prípade mi moju požiadavku splnili na počkanie a bez finančného vyrovnania, za čo im patrí srdečná vďaka :))


Prešitý záves popruhu

Takto vybavený som sa vybral domov a po upevnení prvého, už pevne prešitého závesu na zbraň, som sa dal do nastavovania dĺžky popruhu a systému jej reulácie. Vzhľadom na to, že som nerobil nijaký zložitý trojbodový popruh, ale obyčajný dvojbodový, celá činnosť mi zabrala tak asi 20 minút. Po odskúšaní pevnosti (ťahal dedko, ťahal, ale s popruhom ani nepohol), som skrátil nadbytočný materiál popruhu (cca 80 cm, takže na vlastný popruh som spotreboval asi 180 cm). Jediné, čo mi ešte ostáva, je ísť si nechať u dievčat preložiť a prešiť druhý koniec popruhu, aby sa nepáral a aby sa nemohol vyvliecť z regulačnej pracky.


Regulačná pracka

Suma sumárum som na výrobu takéhoto popruhu potreboval nasledovný materiál v doleuvedenej cene:

- 2 ks umelohmotné závesy popruhu (26,- Sk)
- 1 ks uťahovacia pracka (3,- Sk)
- 1,8 m (využitého) popruhu (18,- Sk)
- - -
SPOLU: 47,- Sk s DPH


Finálny produkt

Samozrejme je možné si z množstva dostupných praciek a úchytov urobiť aj zložitejší trojbodový popruh a určite sa zmestíte do 100,- Sk. Pre ilustráciu nahodím poobede aj pár fotiek.

S pozdravom PRÁCI ČESŤ sa s vami lúčim a teším sa na vás pri ďalšom dieli seriálu RADY PTÁKA VOTVÍRÁKA alebo UROB SI SÁM (pílkou, rašpľou, hoblíkom)...